Ana Sayfa » Sri Lanka Vizesi » Vize Tahsisi

Vize Tahsisi

ÖNEMLİ UYARI

1 Ocak 2012 tarihinden itibaren, Sri Lanka’ya Tatil veya İş amaçlı seyahat eden tüm ziyaretçilerin Sri Lanka’ya giriş için Elektronik Seyahat Yetkisine (ETA) sahip olması gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.eta.gov.lk adresini ziyaret edin.

Online İş vizesi (ETA) tahsisi, Sri Lanka Denizaşırı Misyonlarından ve Göçmenlik ve Göçmenlik Dairesi, Kolombo’dan İş vizesi edinme mevcut olanaklarına ek olarak potansiyel başvuru sahiplerine açılmıştır.

Üçüncü şahıslar tarafından ETA başvurusunda, ödemeler göçmenlik web sitesi www.eta.gov.lk’de yapılan düzenleme yoluyla yapılacak ve ETA başvurusunun onayını alacaktır. Diğer web sitelerine veya ajanslara yapılan herhangi bir ödeme, geçerli bir ETA’yı işlemek için geçerli değildir. Bu nedenle, ödemelerin her zaman Sri Lanka ETA web sitesine erişilerek yapıldığından emin olun ve Sri Lanka giriş kapısında tekrar ödeme yapmaktan kaçının.

Genel bilgi

Ziyaret vizesi

Ziyaret Vizesi, Sri Lanka Hükümeti’nin yabancı bir vatandaşın ülkeye kabulü için onayını belirten bir giriş iznidir. Vize, kalış süresinin ve koşullarının ayrıntılarını içerir.

Ziyaret vizesi kapsamına giren iki alt kategori vardır: –

1. Turist Ziyaret Vizesi

Sri Lanka’ya gezi, gezi, dinlenme, akraba ziyareti veya kısa bir süreliğine yoga eğitimi için girmek isteyen gerçek turistlere Turist Vizesi verilir.

2. İş Amaçlı Vize

Kısa bir süre için Sri Lanka’yı ticari amaçla ziyaret eden yabancı uyruklu kişilere İş Amaçlı Vize verilir.

Bu vize tek veya çoklu seyahatler için verilebilir.