Ana Sayfa » Duyurular » Alanyalı öğrencilere Sri Lanka’da eğitim alma fırsatı

Alanyalı öğrencilere Sri Lanka’da eğitim alma fırsatı

Alanyalı öğrencilere Sri Lanka’da eğitim alma fırsatı

ALANYALI öğrencilerin 31 Ekim 2021 tarihine kadar Sri Lanka’daki General Sir John Kotelawala Savunma Üniversitesi’ne (KDU) kayıt yaptırabileceğini ifade eden Kamburoğlu, üniversitenin öğrencilere uluslar arası denklik belgesi verdiğini ifade etti.

Üniversiteden mezun olan öğrencilerin diplomalarının Türkiye’de kabul göreceğini söyleyen Kamburoğlu, lisans programlarının öğrenim bedellerinin ise 3 bin ila 12 bin 500 dolar arasında değişiklik gösterdiğini kaydetti. KDU Üniversitesi’nde tıp, mühendislik, bilgisayar, yönetim, sosyal bilimler ve beşeri bilimler, hukuk, savunma ve stratejik araştırmalar, müttefik sağlık bilimleri, yapılı çevre ve mekan bilimleri ile mimarlık fakültesinin olduğunu belirten Kamburoğlu bu fakültelere bağlı yaklaşık 30 programın bulunduğunu ifade etti.

GENERAL SİR JOHN KOTELAWALA SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

General Sir John Kotelawala Savunma Üniversitesi (KDU), ilk olarak 1981 tarihli 68 Sayılı Parlamento Yasası ile “General Sir John Kotelawala Savunma Akademisi” olarak kurulmuş ve daha sonra, 1988 tarihli 27 Sayılı Değişiklik Yasası ile Üniversite statüsüne yükseltilmiş ve böylece yetkilendirilmiştir. Savunma Çalışmaları alanında Lisans ve Lisansüstü dereceleri vermek amacıyla kurulan üiversite günümüzde mühendislik, hukuk, yönetim, sosyal bilimler ve bilişim alanlarında da yüksek öğrenimine devam etmek isteyen sivil öğrencilere açıktır.